Księgowość Poznań

Księgowość to nieodłączny aspekt każdego przedsiębiorstwa. Każda firma prowadzi księgowość w takiej czy innej postaci. Jednoosobowa działalność gospodarcza ma możliwość wyboru formy księgowości w jakiej będziecie prowadzona. W przypadku spółek prawa handlowego pojawia się obowiązek prowadzenia pełnej księgowości. Postaramy się przybliżyć tego typu zagadnienia na naszym blogu.

Księgowość i oszczędności

Księgowość Poznań - Coworking Poznań Centrum
Księgowość w Poznaniu

Dobrze prowadzona księgowość pozwala wam szybko orientować się w waszych wydatkach, przychodach i rozchodach. Dobry księgowy doradzi też jak zapisać w rachunkowości wasze przychody oraz koszty. Nie każde wydatki da się zaksięgować jako koszt. NIe wszystkie też pomniejszają podstawę opodatkowania w ten sam sposób. Wszelkie tego typu niuanse mają wpływ na waszą działalność gospodarczą oraz to ile na niej zarabiać.

Spółki ze stratą finansową

W naszym poprzednim artykule na temat sprzedaży spółki pisaliśmy o tym, że niektórzy kupują spółki w celu zmniejszenia swoich kosztów księgowych. Jest to praktyka kupowania spółek ze stratami w latach poprzednich. W ciągu najbliższych 5 lat od roku bilansowego strata może zostać skorygowana z przychodem w podstawie opodatkowania. Jednorocznie nie może ona przekroczyć 50% straty. W wielu przypadkach pozwala to na zmniejszenie należnego podatku. Z dnia na dzień dostajemy większą ilość zapytań o tego typu podmioty.

Dobry księgowy w Poznaniu

Jeśli szukacie dobrego księgowego w Poznaniu możemy wam w tym zakresie doradzić. Nasze biuro ma szerokie kontakty i wiemy jaka specjalność księgowego pozwoli wam osiągnąć najlepszy efekt. Księgowy ze specjalizacją w spółkach będzie inaczej myślał o waszym biznesie niż taki który obsługuje indywidualnych przedsiębiorców. Z tego też powodu polecamy wam dobrze się zastanowić nad tym wyborem.

Nasz Blog

Jak widzicie jesteśmy bardzo aktywni na naszym blogi i staramy się pisać o tym co dla was jest interesujące. Jeśli macie jakieś pomysły na artykuły lub jesteście zainteresowani współpracą z nami dajcie znać. pomożemy wam pozyskać informacje na tematy, które będą dla was najbardziej interesujące. Zarówno o coworkingu, wirtualnych biurach, spółkach, działalności gospodarczej etc.

Zerknijcie na nasze poprzednie wpisy:

Przeczytaj nasze inne artykuły na blogu!

Coworking Poznań Zaczynamy

Wirtualne Biuro Poznań

Działalność Gospodarcza

Sprzedaż Spółki

Księgowość Poznań

Podatki

Prawo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *